ایرتگ اپل چیست و چه کاربردی دارد؟

ایرتگ اپل چیست و چه کاربردی دارد؟

ایرتگ اپل از فناوری فوق پهن باند و شبکه دستگاه‌های موجود اپل استفاده می‌کند تا به شما در ردیابی موارد گم شده یا دزدیده شده کمک کند. در این مطلب قصد داریم متوجه شویم که ایرتگ اپل چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد.

جدیدترین دستگاه هوشمند اپل ایرتگ اپل است، یک ردیاب کوچک که می‌تواند به شما کمک کند تا با اپلیکیشن Find My موارد گمشده یا دزدیده شده را پیدا کنید. ایرتگ اپل‌ها از فناوری فوق گسترده باند استفاده می‌کنند و از شبکه دستگاه‌های موجود اپل استفاده می‌کنند که به عنوان ردیاب‌های انبوهی برای پینگ کردن یکدیگر به منظور تعیین مکان آیتم گم شده شما کار می‌کنند.

کدام آیفون ها و سیستم عامل ها با ایرتگ اپل کار می کنند؟

کدام آیفون ها و سیستم عامل ها با ایرتگ اپل کار می کنند؟

آیفون‌ها و آی‌پدهای سازگار می‌توانند از برنامه Find My برای شناسایی مکان تقریبی یک مورد مفقود شده و مجهز به ایرتگ اپل استفاده کنند. با این حال، برای ردیابی ایرتگ اپل، باید iOS ۱۴.۵ یا بالاتر را در iPhone یا iPadOS ۱۴.۵+ در تبلت خود اجرا کنید. (این به روزرسانی با iPhone ۶s به بالا، از جمله آیفون SE نسل اول و دوم و اکثر آیپدها، در یک پنجره جدید باز می‌شود، سازگار است). با رفتن به Settings > General > Software Update، به روزرسانی کنید.

با این حال، برای استفاده از Precision Finding که می‌تواند شما را از طریق دستورالعمل‌های روی صفحه به دستگاهتان راهنمایی کند، به یک آیفون ۱۱ یا ۱۲ نیاز دارید. طبق گفته اپل، این مدل‌ها از دوربین، ARKit، شتاب‌سنج و ژیروسکوپ برای تجربه‌ای آگاه‌تر از جهت یافتن استفاده می‌کنند.

نحوه تنظیم ایرتگ اپل

راه اندازی ساده است. دستگاه را از جعبه خارج کنید و زبانه را بیرون بکشید تا ایرتگ اپل فعال شود. آن را نزدیک دستگاه تلفن همراه سازگار خود نگه دارید تا ردیاب را شناسایی کرده و از شما می‌خواهد که آن را مانند AirPods یا دستگاه هوم پاد تنظیم کنید. سپس می‌توانید ایرتگ اپل خود را به نام دستگاهی که مسئول ردیابی آن است، نامگذاری کنید. سپس ایرتگ اپل در Apple ID شما ثبت می‌شود.

آیا باید ایرتگ اپل خود را شارژ کنیم؟

خیر. طبق گفته اپل، باتری ایرتگ اپل قبل از اینکه نیاز به تعویض داشته باشد، یک سال دوام می‌آورد. با کمال تعجب، باتری خرید اختصاصی اپل نیست. ایرتگ اپل‌ها از یک باتری پایه CR2032 استفاده می‌کنند (در یک پنجره جدید باز می‌شود) که می‌توان آن را در فروشگاه‌های آنلاین خریداری کرد. باتری را با فشار دادن و چرخاندن صفحه پشتی ایرتگ اپل خارج کنید.

آیا ایرتگ اپل از موقعیت مکانی من استفاده می کند؟

اگر در مورد ردیابی موقعیت مکانی خود توسط اپل شک دارید و خدمات مکان‌یابی را در دستگاه‌های خود غیرفعال کرده‌اید، نمی‌توانید از ایرتگ اپل استفاده کنید. اپل به مکان شما نیاز دارد تا به شما بگوید کالای گم شده شما در کجا قرار دارد. برای فعال کردن ردیابی موقعیت مکانی من، تنظیمات > حریم خصوصی > خدمات موقعیت مکانی را باز کنید، سپس سوئیچ بالای صفحه را روی روشن قرار دهید. برای Find My در لیست برنامه‌هایتان به پایین بروید و مطمئن شوید که روی «هنگام استفاده از برنامه» تنظیم شده است.

اپل چگونه ایرتگ اپل گم شده را پیدا می کند؟

ایرتگ اپل‌ها شامل تراشه GPS مانند آیفون شما نیستند. در عوض، اپل از تراشه U۱ اختصاصی خود با فناوری فوق گسترده باند برای ایجاد یک شبکه همتا به همتا استفاده کرده است که به ۱.۶۵ میلیارد دستگاه اپل (در یک پنجره جدید باز می‌شود) در واقع برای شناسایی موقعیت ایرتگ اپل استفاده می‌کند.

چگونه ایرتگ اپل خود را پیدا کنم؟

چگونه ایرتگ اپل خود را پیدا کنم؟

برنامه Find My را در دستگاه Apple خود باز کنید تا موقعیت ردیاب را روی نقشه ببینید. می‌توانید از این برنامه برای پخش صدایی از ایرتگ اپل استفاده کنید که به شما کمک می‌کند مکان مورد را پیدا کنید، اگر در نزدیکی هستید. اگر مدل آیفون ۱۱ یا ۱۲ دارید، می‌توانید روی Find ضربه بزنید و به Precision Finding بروید. این برنامه به شما می‌گوید که چقدر از جسم فاصله دارید و شما را از طریق جهت‌های روی صفحه به سمت آن راهنمایی می‌کند.

اگر نمی‌توانید ردیاب را پیدا کنید، گزینه‌ای در برنامه Find My وجود دارد که آن را در حالت گم شده قرار دهید و یک پیام سفارشی ایجاد کنید تا زمانی که ایرتگ اپل شما توسط کاربر دیگری پیدا شد، نمایش داده شود. هنگامی که آن‌ها ایرتگ اپل را نزدیک گوشی خود نگه می‌دارند، پیام شما مانند جزئیات تماس، در دستگاه آن‌ها ظاهر می‌شود. این روی هر دستگاهی کار می‌کند که NFC را فعال کرده باشد، به این معنی که دارندگان اندروید می‌توانند به بازگرداندن ایرتگ اپل‌های گم شده نیز کمک کنند.

آیا می توانم دستگاه های نزدیک ایرتگ اپل خود را ببینم؟

ایرتگ اپل‌ها از دستگاه‌های متصل به شبکه اپل برای یافتن مکان دستگاه‌های گم شده استفاده می‌کنند، اما به گفته اپل، “هیچ اطلاعات مکان یا تاریخچه موقعیت مکانی به طور فیزیکی در ایرتگ اپل ذخیره نمی‌شود. ” ارتباط با شبکه Find My به صورت سرتاسر رمزگذاری شده است به طوری که فقط صاحب یک دستگاه به داده‌های موقعیت مکانی آن دسترسی دارد و هیچ کس، از جمله اپل، هویت یا مکان دستگاهی را نمی‌داند که به یافتن آن کمک کرده است. به عبارت دیگر، صاحب ایرتگ اپل فقط می‌تواند مکان ایرتگ اپل خود را تعیین کند، سایر دستگاه‌های اپل نزدیک این کار نمی‌توانند انجام دهند.

 

آیا می توانم ایرتگ اپل را به اشتراک بگذارم؟

Family Sharing به حداکثر پنج عضو خانواده اجازه می‌دهد تا خریدهای خود را از iTunes، App Store و Apple Books و همچنین اشتراک Apple Music و فضای ذخیره‌سازی iCloud به اشتراک بگذارند. همچنین می‌توانید مکان خود را از طریق اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی خانوادگی (در یک پنجره جدید باز می‌شود) به اشتراک بگذارید و با برنامه Find My به اعضای خانواده کمک کنید دستگاه‌های گمشده Apple را پیدا کنند. بنابراین ممکن است فکر کنید مفید خواهد بود اگر یکی از اعضای خانواده شما نیز بتواند به شما کمک کند تا یک ایرتگ اپل را از دستگاه خود پیدا کنید. اما افسوس که ایرتگ اپل‌ها به یک Apple ID برای جلوگیری از ردیابی ناخواسته قفل شده اند، بنابراین فقط شما می‌توانید ایرتگ اپل خود را ردیابی کنید.

 

چگونه ایرتگ اپل را از Apple ID خود حذف کنم؟

از آنجایی که ایرتگ اپل شما در حین راه اندازی در Apple ID شما ثبت شده است، فقط توسط شما قابل حذف است. Find My App را باز کنید، روی تب Items ضربه بزنید و ایرتگ اپل را از لیست انتخاب کنید. روی Remove Item ضربه بزنید تا آزاد شود تا شخص دیگری از آن استفاده کند. این بدان معناست که اگر ایرتگ اپل شما (و دستگاهی که به آن متصل است) گم یا دزدیده شود، شخصی که آن را پیدا می‌کند نمی‌تواند به سادگی آن را به دستگاه خود اتصال دهد.

آیا می توان از ایرتگ اپل برای Find My استفاده کرد؟

یکی از نگرانی‌های اصلی در مورد ایرتگ اپل و سایر دستگاه‌های ردیابی کوچک این است که از آن‌ها برای ردیابی افراد استفاده می‌شود، در واقع برای ردیابی دستگاه‌ها استفاده نمی‌شود. ایرتگ اپل‌ها کوچک هستند، بنابراین نمی‌توانند دسته کلید یا کوله پشتی را سنگین کنند و به این معنی است که به راحتی در کیف دیگران قرار می‌گیرد. از نظر تئوری، یک شریک متجاوز یا بدسرپرست می‌تواند از طریق دستگاه اپل خود اطلاعاتی در مورد محل اختفای یک فرد داشته باشد.

برای رفع این مشکل، برنامه Find My در صورت تشخیص ایرتگ اپل که به Apple ID شما متصل نشده و از مالک آن جدا شده است، در دستگاه Apple شما به شما هشدار می‌دهد. سپس این گزینه به شما داده می‌شود که ایرتگ اپل را غیرفعال کنید یا صدایی را پخش کنید تا بتوانید مکان آن را پیدا کنید. با این حال، دستگاه شما باید iOS ۱۴.۵+ را اجرا کند.

البته این موضوع برای کاربران اندرویدی که ایرتگ اپل داخل وسایلشان گذاشته شده مفید نخواهد بود. اپل می‌گوید ایرتگ اپل اگر «برای مدت طولانی» از صاحبش جدا شود، به طور خودکار صدا را پخش می‌کند، که در حال حاضر روی سه روز تنظیم شده است.

 

آیا ایرتگ اپل با دستگاه های اندرویدی سازگار هستند؟

کاربران اندرویدی نمی‌توانند ایرتگ اپل را با دستگاه خود ثبت کنند، اما همانطور که در بالا ذکر شد، عملکرد NFC در گوشی‌های اندرویدی به آن‌ها اجازه می‌دهد به ایرتگ اپل‌های گمشده متصل شوند و هرگونه پیام Lost Mode را نمایش دهند تا بتوانند آن را برگردانند.

تحریریه آرنیک موبایل
اینستاگرام
token خالی است
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *