چگونه از خرابی باتری گوشی جلوگیری کنیم؟

چگونه از خرابی باتری گوشی جلوگیری کنیم؟

بحث‌های زیادی در فضای آنلاین، چه در انجمن‌ها یا مقاله‌های وب‌سایت‌ها درباره جلوگیری از خرابی باتری گوشی مشاهده خواهید کرد. تقریبا همه آن‌ها در مورد شارژ و طولانی کردن زمان بین شارژ صحبت کرده‌اند. دانستن این اطلاعات حیاتی است اما مشکل دیگری نیز وجود دارد که ممکن است با آن مواجه شوید، به خصوص اگر یک گوشی را چند سال نگه دارید؛ باتری‌ها برای همیشه دوام نمی‌آورند.

هر فردی می‌داند که ممکن است باتری گوشی هر لحظه پیام اخطار بدهد که نیاز به برق دارد. چه در حال گشت و گذار در شهر باشید، چه در یک تماس کاری یا در حال انجام تحقیق در راه رسیدن به یک جلسه باشید، در لحظه‌ای که گوشی خود را از دست می‌دهید، کلی کار عقب مانده برای شما باقی می‌ماند.

اگر تلفن شما قطع شود یا اصلا روشن نشود، احتمالا تعجب خواهید کرد که آیا خود تلفن آسیب دیده است. خوشبختانه باتری تلفن همراه به ندرت ناگهانی قطع می‌شود. علائم خرابی باتری گوشی وجود دارد که به شما ایده بهتری از آنچه در حال وقوع است می‌دهد. اگر این علائم را زودتر از موعد مشاهده کردید، ممکن است بتوانید از خراب شدن باتری گوشی جلوگیری کنید.

 

باتری گوشی پیچیده است

همه ما یا مجبور شده‌ایم یک باتری جدید برای ماشینمان بگیریم یا کسی را بشناسیم که در این زمینه حرفه‌ای باشد. باتری‌ها نیروگاه‌های شیمیایی هستند و زمانی که به نقطه‌ای می‌رسند که دیگر نمی‌توانند از طریق واکنش شیمیایی خود شارژ بسازند، به ظرفی از مواد نیمه سمی و گران قیمت تبدیل می‌شوند که هیچ کاری انجام نمی‌دهند. وقتی این اتفاق می‌افتد، اگر می‌خواهید به استفاده از چیزهایی ادامه دهید که انرژی می‌دهد، باید یک باتری جدید تهیه کنید و مطمئن شوید که باتری قدیمی خود را به درستی بازیافت کنید، لطفا.

قبلا می‌توانستید باتری گوشی را خودتان عوض کنید اما آن روزها دیگر بر نمی‌گردند. تلفن‌ها مانند ماشین‌ها نیستند، تعویض باتری‌های آن‌ها با یکدیگر فرق دارد و تعویض باتری به آسانی جدا کردن باتری قدیمی گوشی و اتصال باتری جدید نیست. قبلا اینطور بودند اما تلفن‌های نازک‌تر و ظرفیت باتری بالاتر به این معنی است که اکنون کیسه‌های فویل کوچکی هستند که داخل تلفن شما پرس شده‌اند.

باتری‌های جدید به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تعداد چرخه‌های شارژ مشخصی را دوام بیاورند و یک چرخه شارژ باتری را از پایین‌ترین نقطه به بالاترین آن می‌برد. شایان ذکر است که این موضوع به معنای صفر تا ۱۰۰ نیست، حتی اگر تلفن آن را به این صورت گزارش کند. مدار داخل تلفن همراه شما از باتری مراقبت می‌کند و با گزارش مقیاس ۰ تا ۱۰۰ آن را برای ما ساده می‌کند.

تعداد چرخه‌های شارژی که یک باتری برای آن‌ها رتبه‌بندی می‌شود یک عدد تقریبی است و عدد گزارش شده بر اساس میانگین است. روش‌هایی برای «بازی کردن» سیستم در مورد چرخه‌های شارژ وجود دارد و احتمالا توصیه‌هایی را دیده‌اید که می‌گوید برای افزایش عمر باتری گوشی، تلفن خود را به روش خاصی شارژ کنید. این‌ها کار می‌کنند اما نمی‌توانید عمر اضافی زیادی از باتری اصلی گوشی خود دریافت کنید، بنابراین ممکن است ارزشش را نداشته باشد. شما باید تصمیم بگیرید که آیا مدیریت نحوه شارژ کردن تلفنتان ارزش دو یا سه ماه دیگر را دارد یا خیر.

 

چگونه متوجه خرابی باتری گوشی شویم؟

چگونه متوجه خرابی باتری گوشی شویم؟

اگر تلفن شما به درستی کار نمی‌کند، باید این هشت علامت خرابی باتری تلفن همراه را بررسی کنید تا با راه‌های جلوگیری از خرابی باتری گوشی بیشتر آشنا شوید:

 

علامت شماره یک: شارژ باتری تلفن همراه دوام نمی آورد

ما همه این موضوع را تجربه کرده‌ایم. تلفن ما امروز صبح شارژ شد و تا اوایل بعد از ظهر، عمر باتری به ۵٪ کاهش می‌یابد، حتی بدون استفاده بیش از حد شاهد این موضوع هستیم. باتری‌های تلفن همراه طوری طراحی شده‌اند که تعداد چرخه‌های شارژ مشخصی داشته باشند. خوشبختانه، کاهش عمومی باتری معمولا در طول این چرخه‌ها اتفاق می‌افتد و به عبارت دیگر، به آرامی اتفاق می‌افتد.

در ابتدا ممکن است تعجب کنید که چرا شارژ کمی باقی مانده است. در حالی که این اتفاق به آرامی برای تلفن شما عادی می‌شود، عمر باتری همچنان رو به کاهش است و به شما زمان زیادی می‌دهد تا متوجه شوید که باتری تلفن همراه شما ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

 

علامت شماره دو: کاهش سریع عمر باتری

گاهی اوقات، یکی از بارزترین علائم خرابی باتری تلفن همراه، سرعت شارژ آن است. ممکن است گوشی خود را با شارژ ۱۰۰٪ از برق بکشید اما بلافاصله شاهد کاهش آن به ۸۰٪ یا ۹۰٪ باشید. اگرچه غیرمعمول نیست که تلفن‌ها بلافاصله چند درصد شارژ باتری را از دست بدهند، کاهش فوری ۱۰ درصد یا بیشتر احتمالا سرنخی از به خطر افتادن باتری شما است.

 

علامت شماره سه: تلفن به سرعت و بیش از حد گرم می شود

در حالی که تلفن‌های همراه ممکن است به دلیل استفاده زیاد گرم شوند، گرمای مداوم می‌تواند نشانه‌ای از بد بودن وضعیت باتری تلفن همراه باشد. ایده خوبی است که دمای باتری خود را در حین شارژ شدن گوشی بررسی کنید. اگر به نظر می‌رسد که دما هر بار که شارژ می‌کنید در حال افزایش است، به احتمال زیاد باتری شما علائم خرابی را نشان می‌دهد. البته راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توان به کمک آن‌ها خنک کردن سریع گوشی را تجربه کرد و جلوگیری از خراب شدن باتری گوشی را به تعویق انداخت.

 

علامت شماره چهار: گوشی در حال تورم است

تورم یا برآمدگی در گوشی شما می‌تواند خطرناک باشد. باتری‌های تلفن همراه هنگامی که در حال خراب شدن هستند می‌توانند پاره شده و باعث تورم شوند. اگر تلفن شما علائمی از تورم نشان می‌دهد، استفاده از آن را متوقف کرده و آن را برای تعویض نزد تعمیرکار ببرید. باتری‌های تلفن به طور کلی ایمن هستند اما بهتر است مطمئن شوید که همه چیز به درستی کار می‌کند تا اینکه به تلفن یا خودتان آسیب وارد کنید. هر چند بهتر است بدانید دلایل باد کردن باتری گوشی چه مواردی می‌تواند باشد.

 

علامت شماره پنج: باتری گوشی شما فقط با برق کار می کند

جلوگیری از خرابی باتری گوشی

اگر باتری تلفن همراه شما فقط زمانی کار می‌کند که به برق متصل است، احتمالا عمر باتری تمام شده است. تا زمانی که بتوانید ترتیب تعویض باتری خود را بدهید، باید زمانی که نیاز به استفاده از تلفن خود دارید نزدیک پریز برق بمانید.

 

علامت شماره شش: گوشی شما خود به خود ریستارت می شود

این موضوع می‌تواند یک علامت ناامید کننده از باتری بد تلفن باشد که به شما می‌گوید جلوگیری از خراب شدن باتری گوشی را جدی بگیرید. اگر گوشی شما در حالی که در جریان کاری هستید، بدون اینکه از شما خواسته شود، ریستارت شود، تقریبا باید آن را تعویض کنید.

 

علامت شماره هفت: گوشی درصدهای غیر قابل اعتمادی را نشان می دهد

در حالی که درک و پیش بینی کاهش شارژ باتری در زمانی که به خوبی کار می‌کند آسان است، باتری در معرض خطر اغلب به طور غیرمنتظره‌ای خاموش می‌شود و حتی زمانی که به نظر می‌رسد از باتری درصد زیادی باقی مانده است. این موضوع یک علامت است تا از خراب شدن باتری گوشی جلوگیری کنید و آن را برای تجزیه و تحلیل بیشتر بررسی نمایید، چه علت یک فایل خراب روی گوشی شما یا خود باتری باشد.

 

علامت شماره هشت: گوشی شما اصلا شارژ نمی شود

اگر باتری تلفن همراه شما پس از وصل شدن به برق شارژ نمی‌شود، می‌تواند نشانه آن باشد که باتری شما خراب شده است. شارژر را با گوشی دیگری تست کنید تا مطمئن شوید مشکل باتری دارید و مشکل شارژر نیست. مطمئن شوید بهترین کابل شارژ آیفون را استفاده می‌کنید.

اگر می‌دانید باتری تلفن همراه شما در حفظ و نگهداری برق مشکل دارد، چندین کار وجود دارد که می‌توانید برای حفظ عمر آن انجام دهید. به عنوان مثال، از شارژ بیش از حد تلفن خود اجتناب کنید. باتری‌ها زمانی که از حالت تخلیه کامل شارژ می‌شوند، قدرت خود را بهتر حفظ می‌کنند. اگر از روی عادت روزانه گوشی خود را شارژ می‌کنید، سعی کنید آن را یک روز در میان یا زمانی که باتری کاملا خالی شده است، شارژ کنید. همچنین از گذاشتن گوشی خود در دماهای شدید، چه سرد و چه گرم، خودداری کنید زیرا هر دو باتری شما را زود تخلیه می‌کنند.

امیدواریم این علائم خرابی باتری تلفن همراه به شما در حل مشکل کمک کند زیرا متوجه می‌شوید که آیا تلفن شما نیاز به تعمیر دارد یا فقط به باتری جدید نیاز دارید. به یاد داشته باشید، اگر به یک دستگاه جدید نیاز دارید، حتما نوع راهنمایی مناسب را پیدا کنید، یک تعمیرگاه قابل اعتماد تلفن همراه، تعمیرگاهی که خدمات خوبی ارائه می‌دهد و باتری قدیمی شما را به درستی بازیافت می‌کند. اگر تعمیرکار هستید، خرید عمده باتری گوشی را از فروشگاه‌های معتبر تجربه کنید.

 

بیشتر بخوانید:

تحریریه آرنیک موبایل
اینستاگرام
token خالی است
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *