چگونه صفحه گوشی خود را تمیز کنیم؟

چگونه صفحه گوشی خود را تمیز کنیم؟

هر فردی هر کجا که می‌رود گوشی هوشمند خود را همراه‌اش می‌برد. گوشی هوشمند همچون وسایل دیگر ما در این رفت و آمد روزانه کثیف می‌شود، حتی زمانی که در تمام طول روز در خانه بماند. راه‌های مطمئنی برای تمیز کردن صفحه نمایش گوشی در صورت وجود لکه ناخواسته بر روی آن وجود دارد و ما قصد داریم در این مطلب به آن اشاره کنیم.

شما صفحه نمایش گوشی را بیش از هر قسمت دیگری از گوشی خود لمس می‌کنید. در طی این فرآیند، روغن‌ها و لکه‌های دست شما صفحه گوشی را کثیف می‌کند. علاوه بر این، راه‌های مختلفی وجود دارد که گرد و غبار و کثیفی می‌توانند به صفحه نمایش گوشی شما راه پیدا کنند.

اگر روی گوشی کثیفی وجود دارد، تمیز نگه داشتن صفحه نمایش گوشی امری ضروری است. در این مطلب، ما راهنماهایی را در مورد نحوه تمیز کردن صفحه نمایش گوشی بدون آسیب رساندن به آن به اشتراک می‌گذاریم.

نحوه تمیز کردن صفحه لمسی گوشی هوشمند

نحوه تمیز کردن صفحه لمسی گوشی هوشمند

ممکن است با شلوارتان یا هر حوله دیگری صفحه گوشی خود را به سرعت تمیز کنید. اما تکنیک‌های موثری وجود دارد که می‌توانید برای جلوگیری از آسیب دیدن صفحه نمایش استفاده کنید. راهنماهای زیر را بخوانید تا بدانید چگونه صفحه گوشی خود را تمیز کنید.

از پارچه نرم استفاده کنید

یک پارچه تمیز و نرم، ترجیحا یک دستمال کاغذی تهیه کنید. مقدار کمی ضدعفونی کننده دست مبتنی بر الکل را به پارچه نرم اضافه کنید و سپس صفحه نمایش را پاک کنید. صفحه گوشی را به آرامی با پارچه نرم مالش دهید تا صفحه نمایش گوشی شما تمیز شود.

ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای پاک کردن صفحه نمایش گوشی و گرد و غبار از محافظ صفحه استفاده از پارچه نرم است. در حالی که صفحه گوشی کثیف شده است، از پارچه ضخیم برای تمیز کردن صفحه استفاده نکنید. ضدعفونی کننده همراه با پارچه نرم به ضد عفونی کردن صفحه گوشی کمک می‌کند.

لازم است هنگام تمیز کردن گوشی خود مراقب باشید. اگر از پارچه نرم استفاده می‌کنید، این نکات را در مورد نحوه تمیز کردن صفحه گوشی با ضدعفونی کننده دست دنبال کنید:

  1. قبل از تمیز کردن، گوشی خود را خاموش کنید تا قسمت‌های کثیف روی صفحه را ببینید.
  2. پارچه نرم را به صورت دایره‌ای روی صفحه گوشی به آرامی بمالید.
  3. از مواد ضد عفونی کننده اضافی روی پارچه خودداری کنید.
  4. هنگام تمیز کردن صفحه نمایش فشار زیادی وارد نکنید.

محافظ صفحه نمایش را بردارید

اگر صفحه نمایش شما همچنان کثیف به نظر می‌رسد، پس زیر محافظ صفحه کثیفی پنهان شده است. چگونه لکه زیر محافظ صفحه نمایش را تمیز می‌کنید؟ صفحه گوشی را بردارید و آن را پاک کنید.

برای پوشاندن صفحه نمایش گوشی از محافظ صفحه نمایش استفاده می‌شود. محافظ صفحه نمایش گوشی را در برابر آلودگی و خط و خش محافظت می‌کند. با این حال، حتی اگر از محافظ صفحه استفاده می‌کنید، یک لکه ناخواسته می‌تواند از صفحه گوشی شما عبور کند.

چقدر آسان می‌توانید صفحه گوشی را با هدایت محافظ صفحه جدا و تمیز کنید؟ این مراحل نحوه حذف گرد و غبار از محافظ صفحه را نشان می‌دهد:

  1. یک کارت صاف را در شکاف لبه صفحه قرار دهید.
  2. محافظ صفحه را به آرامی بالا بکشید تا آن را بردارید.
  3. اگر کارت کار نمی کند از نوار چسب کوچک استفاده کنید.
  4. محافظ صفحه نمایش را روی یک میز تمیز قرار دهید.
  5. صفحه گوشی را با پارچه نرم تمیز کنید.

آیا می توانیم از خمیر دندان برای تمیز کردن صفحه گوشی خود استفاده کنیم؟

آیا می توانیم از خمیر دندان برای تمیز کردن صفحه گوشی خود استفاده کنیم؟

شما می‌توانید از خمیر دندان برای تمیز کردن لکه‌ها و ترک‌های خفیف روی صفحه نمایش گوشی خود استفاده کنید. با این حال، بیشتر خمیردندان‌ها در تمیز کردن صفحه نمایش گوشی موثر نیستند. خمیردندان خاصی وجود دارد که آلودگی روی صفحه گوشی را از بین می‌برد.

خمیر دندان را به آرامی روی نقطه کثیف صفحه گوشی خود بمالید. خمیر دندان را با یک پارچه نرم مالش دهید و سپس آن را تمیز کنید. با این حال، اگر صفحه نمایش آن ترک خورده است، از خمیر دندان روی گوشی خود استفاده نکنید. می‌تواند آسیب بیشتری به بار آورد تا منفعت زیادی به همراه داشته باشد.

سخن پایانی

علاوه بر مراحل ساده نحوه تمیز کردن صفحه نمایش گوشی در خانه که در بالا ذکر شد، می‌توانید صفحه نمایش تلفن خود را به مرکز خدمات تعمیر گوشی بسپارید. اگر پس از استفاده از مراحل بالا، کثیفی روی صفحه نمایش گوشی شما باقی ماند، با نمایندگی گوشی‌تان مشورت کنید. مرکز خدمات گوشی تمیز کردن قابل اعتمادی را برای قطعات کثیف روی صفحه نمایش گوشی شما ارائه می‌دهد.

به هر حال، نگه داشتن گوشی از مناطق کثیف و لکه‌ها به بهترین وجه به این سوال شما پاسخ می‌دهد که «چگونه صفحه گوشی خود را تمیز نگه دارم؟» علاوه بر این، استفاده از کاور گوشی و محافظ صفحه نمایش از صفحه نمایش گوشی شما در برابر آلودگی‌های ناخواسته محافظت می‌کند. همچنین هنگام تمیز کردن صفحه گوشی خود باید احتیاط بیشتری به خرج دهید تا ترک نخورد.

آرنیک موبایل مرکز پخش عمده لوازم جانبی موبایل است که امکاناتی همچون خرید عمده هولدر موبایل را در اختیار فروشندگان عزیز قرار می‌دهد. آرنیک موبایل یک مرکز خدمات لوازم جانبی موبایل است که محصولات باکیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه می‌دهد.

تحریریه آرنیک موبایل
اینستاگرام
token خالی است
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *