ترفندهای کاربردی و ارزان برای افزایش طول عمر هندزفری

راه های افزایش طول عمر هندزفری

تا حالا چند عدد هندزفری خریده‌اید؟ حداکثر چه مدت هندزفری خود را سالم نگه داشته‌اید؟ آیا به خوبی از هندزفری خود مراقبت کرده‌اید یا خیر؟ به تازگی یک هندزفری را خریداری کرده‌اید؟ دوست دارید، ظاهر و صدای آن را در حد نو نگه دارید؟ اگر به تازگی هندزفری را خریداری کرده‌اید، باید به خوبی از آن مراقبت کنید، مراقبت خوب از هندزفری طول عمر آن را طولانی‌تر خواهد کرد. به نظر شما راه‌های افزایش طول عمر هندزفری چیست؟

خرید هندزفری به عنوان یکی از تجهیزات جانبی موبایل که بسیار پرکاربرد و مفید است، در اولویت اغلب افراد قرار دارد. این وسیله لذت شنیدن موسیقی‌های زیادی را برای شما به ارمغان می‌آورند و کیفیت صدا را حفظ می‌کند. در این راهنمای کوتاه، چند نکته سریع در مورد نحوه مراقبت از هندزفری را به شما ارائه می‌دهیم. این ترفندها خیلی سخت نیستند و هزینه‌ای هم ندارند اما بسیار کاربردی و مفید هستند.

اگر نمی‌دانید چگونه از هندزفری خود مراقبت کنید، به جای درستی آمده‌اید، پس چند دقیقه زمان صرف کنید و این مطلب را تا انتها بخوانید. در این مقاله، چند نکته مهم وجود دارد که عمر هندزفری شما را افزایش می‌دهد، بیان شده است.

 

چرا باید از هندزفری مراقبت کنید؟

قبل از بیان ترفندها و راه‌های افزایش طول عمر هندزفری، اجازه دهید به یک سوال پاسخ دهیم؟ چرا باید از هندزفری خود مراقبت کنیم؟

مدیریت پول و هزینه فقط انجام بهترین معامله نیست، بلکه مهم‌تر از آن تمرکز بر روی جستجوی محصولی است که علاوه‌بر کیفیت بالا، عملکرد خوبی هم داشته باشد و برای مدت طولانی دوام بیاورد.

اما اگر دوست دارید؛ مدیریت بهتری روی هزینه‌ها و پول خود داشته باشید، باید برای مراقبت از آن هم تلاش کنید، اگر با وسایل خود با احترام رفتار کنید، آن‌ها بهتر عمل خواهند کرد و ماندگاری بیشتری خواهند داشت. دیگر نیازی نیست پول‌تان را دائما صرف خرید هندزفری کنید. در اینجا چند مورد از مزایای کلیدی مراقبت صحیح از هندزفری آورده شده است:

  • عملکرد بهتر: اگر روی یک هندزفری عالی و پیشرفته با ویژگی‌های جالب سرمایه‌گذاری ‌کنید، باید به خوبی از آن مراقبت کنید تا مطمئن شوید که این ویژگی‌ها در طول عمر هندزفری به کار خود ادامه می‌دهند. با مراقبت از هندزفری، عملکرد آن در طول دوره‌ی عمر یکنواخت خواهد بود و از کیفیت کارایی آن کاسته نخواهد شد.
  • صرفه جویی در پول: با مراقبت از هندزفری و حفظ کیفیت عملکرد آن دیگری نیاز به خرید هندزفری ارزان، در فاصله‌ی زمتنی کوتاه نخواهید بود، در نتیجه در پول خود صرفه جویی خواهید کرد. علاوه بر آن، با مراقبت از آن، سال‌های بیشتری به طول عمر آن اضافه می‌شود.
  • راحتی بیشتر: با مراقبت از خود، می‌توانید برای مدت طولانی‌تری از راحتی لذت ببرید تا مجبور نباشید هر سال یا بیشتر، به دنبال خرید هندزفری باشید.

به این نکته توجه کنید؛ موارد گفته شده در بالا برای همه‌ی وسایل صدق می‌کند.

 

راه های افزایش طول عمر هندزفری

طول عمر هندزفری چقدر است

هندزفری‌های با کیفیت خوب ارزان نیستند وعدم مراقبت از آن‌ها می‌تواند باعث شود، عملکرد صدای آن‌ها به مرور زمان بدتر شود یا منجر به آسیب کامل شود. بنابراین، در اینجا ۱۴ نکته وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا گوشی خود را حفظ کرده و عمر طولانی‌تری داشته باشید.

 

1.هندزفری‌ ها را به صورت مرتب تمیز کنید

بالشتک‌های هندزفری را با یک حوله مرطوب تمیز کنید، سپس، با استفاده از یک خلال دندان آغشته به آب، تمام موم، سلول‌های مرده پوست و گرد و غبار و هر لایه عرق و کثیفی را از قسمت‌های داخلی هندزفری پاک کنید. این کار را به نرمی و بدور از هرگونه فشاری انجام دهید، فقط به آرامی و با ملایمت آن‌ها را تمیز کنید. بهتر است پس از هر بار استفاده از هندزفری آن را به سرعت پاک کنید تا کثیفی‌ها و آلودگی‌ها جذب نشوند.

 

2.هندزفری خود را در یک قاب قرار دهید

پس از پایان استفاده از هندزفری، آن را در یک قاب محافظ نگهداری کنید. قبل از اینکه هندزفری را در قاب قرار دهید، آن را به شیوه اصولی و صحیح بپیچید. باید یک قاب خوب و محکم برای قرار دادن هندزفری در آن تهیه کنید زیرا قاب محکم از هندزفری در برابر شکستن یا خم شدن در زمانی که آن‌ها را در کیف خود حمل می‌کنید یا در کشو قرار می‌دهید، محافظت می‌کند. همچنین تا حدودی از نور خورشید، باد، آلودگی و سایر عناصری که ممکن است به آن آسیب بزند، مراقبت خواهد کرد.

 

3.دوشاخه را بیرون بکشید

اکثر مردم به جای دوشاخه‌ای که مستقیما به منبع متصل است، کابل یا سیم را می‌کشند. هنگام خارج کردن هندزفری از منبع صدا، باید کانکتور را بگیرید و بکشید. کشیدن کابل باعث وارد شدن فشار اضافی به کانکتور می‌شود که در نهایت به آن آسیب می‌رساند.

 

4.صدا را خیلی زیاد نکنید

همانطور که می‌دانید، صدای زیاد هنگام گوش دادن به موسیقی می‌تواند به شنوایی شما آسیب برساند. بالا بردن بیش از حد موسیقی می‌تواند باعث باد شدن بلندگوها شود که به نوبه خود به هندزفری شما صدمه خواهد زد.

 

5.خوابیدن با هندزفری ممنوع

غلت زدن روی هندزفری هنگام خواب می‌تواند هندزفری شما را خم کند یا ببرد. هندزفری‌های گوشی خود را در سیم پیچ‌های منظمی بپچید و قبل از رفتن به رختخواب آن را در مکانی امن قرار دهید.

 

6.هندزفری خود را با افراد دیگر به اشتراک نگذارید

خطر تماس با میکروب‌های بیماری‌زا زمانی که هندزفری خود را با افراد دیگر به اشتراک می‌گذارید زیاد است، زیرا هندزفری برای استفاده شخصی طراحی شده است.

 

7.هندزفری را در جیب خود حمل نکنید

از حمل هندزفری در جیب خودداری کنید. انجام این کار، می‌تواند باعث ایجاد گره‌های سختی شود که باز کردن آن‌ها دشوار است و احتمال آسیب دیدن آن‌ها توسط پرز، گرد و غبار و سایر زباله‌های موجود در جیب شما زیاد است.

 

8.پیچیدن مناسب کابل

عمر مفید هندزفری

اکثر ما کابل خود را به درستی جمع نمی‌کنیم و این عامل منجر به سایش و شکستگی زودرس می‌شود. گاهی کابل هندزفری بسیار آشفته و درهم می‌شود و بسیار گره می‌خورد، که باز کردن کابل از هم کاری سخت است. کابل هندزفری را به طور مرتب به هم بپچید تا به گره نخورند و سیم‌ها کشیده نشوند. برای پیچیدن کابل هندزفری راه‌های زیادی وجود دارد که ساده‌ترین و در دسترس‌ترین آن استفاده از انگشتان دست است. برای این کار کابل هندزفری را دور چهار انگشت خود بپچید، سپس در آرامش کامل و به آرامی کابل را از دور انگشتان خود خارج کنید؛ دقیت کنید کابل گره نخورد. در آخر با استفاده از یک گره کابل هندزفری را جمع کنید.

نکته حرفه‌ای و بسیار مهم: سعی کنید کابل هندزفری را به صورت ۸ (عدد هشت انگلیسی) جمع کنید، تا کردن کابل‌ها به این شکل، احتمال گره خوردن آن‌ها را از بین می‌برد.

 

9.هندزفری خیس نشود

از بردن هندزفری در نزدیکی آب و مکان‌های بسیار مرطوب خودداری کنید، زیرا در صورت برخورد آن با آب امکان دارد هندزفری صدمه ببیند. در کل طبیعت هرگز برای الکترونیک و دستگاه‌های دیجیتال مفید نیست.

 

10.آلودگی

اغلب افراد به محض آن‌که وارد خانه می‌شوند، هندزفری خود را روی زمین رها می‌کنند که این کار بسیار خطرناک است، زیرا علاوه بر آلوده شدن آن، ممکن است آن زیر پا قرار بگیرد و بشکند یا کابل‌ها آسیب ببینند.

 

11.هندزفری را آویزان نکنید

هرگز هندزفری را از جایی آویزان نکنید زیرا این کار باعث می‌شود کابل آن دچار کشیدگی شود که در نهایت کابل پاره خواهد شد.

 

12.محافظ کابل تهیه کنید

برای اجتناب از خم شدن، شکستگی و ساییدگی کابل هندزفری می‌توانید از محافظ کابل استفاده کنید زیرا محافظ کابل به طور کامل کابل را می‌پوشاند؛ این وسیله مراقب خوب و شایسته‌ای برای هندزفری خواهد بود.

 

13.وضعیت صدا را بررسی کنید

زمانی که می‌خواهید، هندزفری را به گوشی وصل کنید، بهتر است در ابتدا گوشی را وضعیت بی‌صدا قرار دهید.

 

14.در مکان مناسب نگهداری کنید

از قرار دادن هندزفری زیر نور خورشید یا مکان‌های خیلی گرم یا خیلی سرد خودداری کنید.

 

همانطور که می‌بینید، مراقبت از هندزفری فرآیند سختی نیست و بیشتر مربوط به نگهداری صحیح از آن تمیز کردن ملایم آن و استفاده صحیح از آن است.

مراقبت مناسب از هندزفری فقط شامل چند عمل ساده است و اصلا کار فشرده و سختی نیست، این کار فقط مستلزم ایجاد چند عادت ساده است. همانطور که در بالا خواندید، این چند عادت ساده به حفظ کیفیت و بهبود عمر هندزفری شما کمک زیادی می‌کند.

 

جمع ‌بندی نهایی

یادگیری نحوه مراقبت از هندزفری مهم است. مراقبت صحیح آنقدرها هم سخت نیست و می‌تواند سال‌ها به عمر هندزفری شما اضافه کند، در هزینه‌های شما صرفه‌جویی کند و تجربه گوش دادن بهتری را در طول عمر هندزفری به شما بدهد.

مراقبت از هندزفری از خود شما شروع می‌شود، درست از لحظه‌ای که آن را از کیف یا کیسه محافظش جدا می‌کنید، تا باز کردن آن (اگر سیمی باشد)، تا نحوه قرار دادن و درآوردن آن‌ها و حتی نحوه پیچیدن و بازگرداندن آن‌ها در قاب، همه‌ی این موارد به عملکرد خود شما وابسته است. مراقبت درست از هندزفری کمک زیادی به افزایش عمر آن خواهد کرد. هندزفری به گونه‌ای ساخته شده‌اند که می‌تواند ضربه را تحمل کنند، اما این امر نمی‌تواند بهانه‌ای باشد تا افراد از آن به درستی محافظت نکنند.

شاید شما هندزفری‌های عالی داشته باشید، اما اگر تا به حال اقدامات لازم را برای تمیز کردن آن‌ها انجام نمی‌دادید، بهتر است از حالا این کار را شروع کنید. این نکات اساسی به شما کمک می‌کند تا بهترین استفاده را از هندزفری خود ببرید و تضمین می‌کند برای سال‌های آینده هندزفری در بهترین حالت باقی بمانند.

 

نظر شما درباره این مقاله چیست؟ شما تا به حال به فکر مراقبت از هندزفری خود بوده‌اید؟ با مطالعه‌ی این مطلب چقدربرای مراقبت از هندزفری خود مصمم شده‌اید؟ اگر نکات عالی دیگری برای محافظت از هندزفری و افزایش طول عمر آن دارید، لطفا آن را برای ما ارسال کنید؛ ما از راه‌حل شما استفاده خواهیم کرد و این مقاله را تکمیل‌تر خواهیم نمود.

اگر فکر می‌کنید در دوستان و اطرافیان شما کسانی هستند که به دانستن این مطالب نیاز دارند، خوشحال خواهیم شد، این مطلب را برای آن‌ها ارسال کنید.

 

بیشتر بخوانید:

تحریریه آرنیک موبایل
اینستاگرام
token خالی است
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *