چرا کابل شارژر گوشی را شارژ نمیکند؟

چرا کابل شارژر گوشی را شارژ نمیکند؟

اخیرا شما متوجه شده‌اید که گوشی‌تان شارژ نمی‌شود؟ ممکن است کابل شارژر گوشی تا مقصر اصلی این اتفاق باشد. در این مطلب ۷ دلیل ذکر کردیم که چرا کابل شارژر گوشی را شارژ نمی‌کند تا بتوانید این مشکل را رفع کنید.

هیچ چیز ترسناک‌تر از این نیست که گوشی خود را فقط برای نشان دادن علامت «تلفن شارژ نمی‌شود» به برق وصل کنید. بسیاری از مردم در اولین نگاه به مشکل شارژ به مرکز خدمات مراجعه می‌کنند و احتمالا رفع آن ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید.

مشکل ممکن است چیزی کوچک مانند خاک در درگاه شارژ یا پریز برقی باشد که شارژر شما به آن وصل است. با این حال، مشکل گاهی اوقات می‌تواند کمی جدی‌تر مانند باد کردن باتری باشد. اما حتی در آن زمان، این مشکلات معمولا قابل تعمیر هستند.

 

1.شما از شارژر اشتباه استفاده می کنید

در صورت استفاده از شارژر اشتباه ممکن است گوشی شما به کندی شارژ شود (یا اصلا شارژ نشود). دلیل شارژ نکردن کابل شارژر این است که شارژرها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که میزان جریان برق گوشی‌هایی را تامین کنند که با آن‌ها عرضه می‌شوند.

همچنین، همه آداپتورها برای انتقال برق یکسان رتبه‌بندی نمی‌شوند. به عنوان مثال، ممکن است تلفنی داشته باشید که از شارژ سریع پشتیبانی می‌کند اما آداپتوری که استفاده می‌کنید آن را ارائه نمی‌دهد. از یک شارژر استاندارد برای شارژ گوشی خود استفاده کنید. اگر مطابق انتظار کار کند، احتمالا مشکل شارژ ناشی از یک شارژر ناسازگار است. اگر درباره اصل بودن شارژر شک دارید، مطالب زیر را مطالعه کنید:

 

2.ممکن است خاک یا زباله در درگاه شارژ داشته باشید

چرا کابل شارژر مویایل را شارژ نمیکند؟

اگر گوشی همیشه در جیب شما باشد، احتمالا با گرد و غبار و پرز در تماس است که می‌تواند وارد درگاه‌های شارژ شود. تجمع مواد خارجی در طول زمان باعث کندی انتقال نیرو می‌شود. اگر مقدار کثیفی زیاد باشد، ممکن است باعث از کار افتادن درگاه شارژ شود.

برای تشخیص وجود آلودگی در درگاه شارژ گوشی، از ذره بین و چراغ قوه استفاده کنید. به داخل پورت نگاه کنید و اگر ذرات خارجی پیدا کردید، آن‌ها را بردارید. شما می‌توانید با استفاده از یک خلال دندان، یک برس آنتی استاتیک یا یک مسواک نرم، انسداد را برطرف کنید. به طور مشابه، می‌توانید پورت را با استفاده از هوای فشرده تمیز کنید. به همین سادگی دلیل اینکه چرا کابل شارژر شما شارژ نمی‌کند؛ پیدا می‌شود.

 

3.اپلیکیشن گوشی شما به آپدیت نیاز دارد

اگر به نظر می‌رسد راه حل‌های سخت افزاری کار نمی‌کنند، ممکن است نرم‌افزار شما از کار افتاده باشد. نرم‌افزار بخش جدایی ناپذیر شارژ به حساب می‌آید زیرا تعیین می‌کند که آیا دستگاه شما شارژ شود یا خیر. بنابراین، اگر برای مدتی نرم‌افزار گوشی خود را به روز نکرده‌اید، ممکن است وقت آن باشد همین الان این کار را انجام دهید.

اشکالات نرم افزاری می‌تواند از شارژ شدن گوشی شما جلوگیری کند زیرا اشکالات نرم افزاری می‌توانند بر روند شارژ تأثیر بگذارند. خبر خوب این است که دانلود و نصب به‌روزرسانی‌ها می‌تواند این مشکل را حل کند، زیرا به‌روزرسانی‌های سیستم اغلب حاوی وصله‌هایی هستند که گوشی شما را بهبود می‌بخشند.

راه حل دیگر ممکن است بازگرداندن نرم‌افزار قبلی شما باشد. به عنوان مثال، اگر مشکل شارژ پس از نصب به‌روزرسانی سیستم شروع شد، ممکن است یک باگ باعث ایجاد مشکل شود. برای حل این مشکل، اگر سازنده گوشی اجازه می‌دهد، سعی کنید به نسخه قبلی برگردید.

 

4.کابل، آداپتور یا پریز برق معیوب دارید

کابل شارژ آسیب دیده یکی از رایج‌ترین علل مشکلات شارژ است. راه‌های زیادی وجود دارد که کابل‌ها آسیب ببینند و سیم‌ها را در معرض دید یا شکستگی قرار دهند. علاوه بر این، بریدگی و خمیدگی می‌تواند دلیلی باشد که کابل شما مطابق انتظار کار نمی‌کند.

علاوه بر این، یک کابل قدیمی ممکن است برای گوشی شما مناسب نباشد. اگر سال‌هاست که صاحب گوشی هستید، ممکن است کابلی که با آن ارسال شده است تحت فشار قرار گرفته و آسیب ببیند. یک راه آسان برای تشخیص کابل معیوب، تعویض آن با کابل جدیدتر است. اگر کار کرد، شما می‌دانید که مشکل کابل اصلی است زیرا کابل‌های جدید سریع‌تر هستند. فقط توجه کنید که هنگام خرید کابل شارژر گوشی جدید دقت لازم را به کار ببرید تا مدل تقلبی خریداری نکنید.

اگر به نظر می‌رسد کابل شما مشکلی ندارد، آداپتور دیوار را بررسی کنید. به عنوان مثال، درگاه‌های USB آداپتورها با افزایش سن شل می‌شوند. به طور مشابه، اگر از آداپتور اصلی استفاده نمی‌کنید، ممکن است تلفن شما ناسازگاری سخت افزاری داشته باشد. برای رفع مشکل، آداپتور برق سازگار دیگری را امتحان کنید یا به منبع تغذیه دیگری سوئیچ کنید. گاهی اوقات مشکل می‌تواند پریز برقی باشد که می‌خواهید از آن شارژ کنید. گاهی اوقات مشکل هنگام خرید شارژر گوشی رخ می‌دهد زیرا ما مدل تقلبی را خریداری کرده ایم.

منابع تغذیه ضعیف نیز می‌تواند باعث مشکلات شارژ شود. به عنوان مثال، پورت‌های USB کامپیوتر به کندی شارژ می‌شوند و وصل کردن تلفن خود به پریز دیواری با استفاده از شارژر می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

 

5.یک برنامه ممکن است فرآیند شارژ را مختل کند

اجرای همزمان چندین برنامه پرمصرف در هنگام شارژ می‌تواند باعث مشکلات شارژ شود. چرا کابل شارژر گوشی را شارژ نمی‌کند به این دلیل است که مقداری از جریان مستقیما به جای باتری به برنامه‌ها می‌رود و باعث می‌شود باتری گوشی شما به کندی شارژ شود.

برای عیب‌یابی این مشکلات، برنامه‌هایی را بررسی کنید که هرگز استفاده نمی‌کنید و آن‌ها را حذف کنید. بستن همه برنامه‌ها در حین شارژ شدن تلفن نیز ممکن است این مشکل را برطرف کند. شارژ در حالت هواپیما یکی دیگر از راه حل‌های رایج است.

 

6.گوشی شما آسیب دیده است

علت شارژ نشدن گوشی

آسیب دیدگی گوشی گاهی اوقات از طریق پاشیدن آب یا افتادن از دست ما درون مایعی رخ می‌دهد. چرا کابل شارژر شارژ نمی‌کند؟ شاید به همین آسیب دیدگی ربط داشته باشد. برخی از مدل‌های گوشی (مانند iPhone XR و نسخه‌های جدیدتر) می‌توانند رطوبت را تشخیص دهند، شارژ را به طور خودکار قطع کنند و هشدار تشخیص مایع را روی صفحه نمایش شما نشان دهند.

برای بسیاری از گوشی‌های هوشمند، اگر نماد قطره آب را روی صفحه نمایش ببینید، درگاه شارژ خیس است. برای رفع مشکل رطوبت، گوشی را بیرون (در حالت ایده آل نزدیک پنجره) بگذارید تا چند ساعت خشک شود. اگر نفوذ شدید است، آن را خاموش کرده و جلوی پنکه قرار دهید.

 

7.عمر باتری گوشی شما تمام شده است

وضعیت باتری گوشی شما تعیین می‌کند که آیا شارژ می‌شود یا خیر. با افزایش سن باتری‌ها، توانایی شارژ کامل باتری‌ها از دست می‌رود و اگر کاملا مرده باشد، گوشی شما روشن نمی‌شود.

برخی از باتری‌های معیوب به راحتی قابل تشخیص هستند زیرا شروع به برآمدگی یا نشت مایع می‌کنند. علائم دیگری که نشان می‌دهد باتری شما ممکن است مشکل داشته باشد عبارت‌اند از تخلیه باتری سریع‌تر از حد معمول، شارژ نشدن کامل باتری و داغ شدن بیش از حد گوشی!

بسته به گوشی خود، شما می‌توانید خودتان باتری را بررسی کنید. به عنوان مثال، اگر صاحب یک گوشی با باتری قابل تعویض هستید، می‌توانید یک باتری جدید تهیه کرده و باتری معیوب را جایگزین کنید.

با این حال، اگر مدل جدیدتری با باتری‌های غیرقابل جابجایی دارید، ممکن است لازم باشد به یک مرکز خدمات مراجعه کنید تا یک تکنسین معتبر بتواند نگاهی به آن بیاندازد. خوشبختانه، اگر فکر می‌کنید باتری شما در حال اتمام است، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید سلامت باتری خود را در اندروید و iOS بررسی کنید.

 

شما نمی توانید دلیل شارژ نشدن گوشی خود را پیدا کنید؟

نکات این مطلب باید به شما کمک کند تا علت اصلی مشکلات شارژ گوشی خود را شناسایی کنید. امیدواریم راه حل‌های ذکر شده در اینجا به رفع مشکل شارژ کمک کند. اما اگر نمی‌توانید مشکل را مشخص کنید یا آن را برطرف کنید، به مرکز خدمات مراجعه کنید یا یک تلفن جدید تهیه کنید. لازم به ذکر است که آرنیک موبایل بهترین برندها را در قالب فروش عمده مانند خرید عمده باتری گوشی و خرید عمده پاوربانک ارائه می‌دهد.

تحریریه آرنیک موبایل
اینستاگرام
token خالی است
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *