8 راه سریع برای رفع «Unfortunately App Has Stopped» در اندروید

8 راه سریع برای رفع «Unfortunately App Has Stopped» در اندروید

«متاسفانه رابط کاربری سیستم از کار افتاده است.» «متاسفانه مسنجر کار نمی‌کند.» «اینستاگرام همچنان متوقف می‌شود.» این موارد تنها برخی از مشکلات عمده‌ای هستند که استفاده از گوشی‌های اندرویدی ما را گاهی آزاردهنده می‌کند. در حالی که بسیاری از چیزها می‌توانند باعث این مشکل شوند، احتمالا به دلیل یک باگ، اشکالات سیستم، حافظه کم و موارد دیگر رخ داده است. آیا شما نیز با «مشکل متأسفانه برنامه متوقف شده است» در گوشی اندرویدی خود مواجه هستید؟ اصلاحاتی که در این مطلب به اشتراک می‌گذاریم، به شما کمک می‌کند! این موارد را امتحان کنید تا مشکل گوشی‌تان رفع شود.

راه حل اول: گوشی خود را ریستارت کنید

هنگامی که با «System UI has stopped working» (یا هر برنامه دیگری) در گوشی خود مواجه می‌شوید، احتمالا به دلیل نقص سیستم است. شاید سیستم بیش از حد کار کرده یا با مشکلی ناآشنا مواجه شده است. اگر اینطور است، راه اندازی مجدد گوشی شما می‌تواند معجزه کند.

 • شما می‌توانید با فشار طولانی دکمه پاور برای حدود ۱۰ ثانیه (کمتر یا بیشتر) اکثر گوشی‌های اندرویدی را مجبور به راه‌اندازی مجدد کنید.
 • اگر کار نکرد. دکمه روشن/خاموش را به مدت طولانی فشار دهید تا منویی را مشاهده کنید. از آنجا، روی (برخی از تلفن‌ها ممکن است از شما بخواهند که به جای آن «swipe» را لمس کنید.

در بیشتر موارد، راه اندازی مجدد گوشی می‌تواند به رفع مشکلات سیستم کمک کند. درست است، این کار را انجام می‌دهد زیرا از همه برنامه‌های در حال اجرا خارج می‌شود و سیستم را تازه می‌کند. اگر برنامه همچنان متوقف می‌شود، راه حل‌های بعدی را امتحان کنید!

راه حل دوم: حافظه و رم کم را بررسی کنید

از جمله موارد دیگری که در اینجا به آن اشاره خواهیم کرد، این است که اگر گوشی شما رم یا فضای ذخیره‌سازی پایینی داشته باشد، احتمالا برنامه‌های شما همچنان خراب می‌شوند یا متوقف می‌شوند. بنابراین، قبل از ادامه عیب‌یابی، مطمئن شوید که فضای ذخیره‌سازی کافی در گوشی خود دارید. همچنین، مطمئن شوید که برنامه‌ها و فرآیندهای پس‌زمینه بیش از حدی اجرا نمی‌کنید که تلفنتان می‌تواند انجام دهد.

 

راه سوم: برنامه WebView سیستم اندروید را به روز کنید

متأسفانه مشکل توقف برنامه باعث شد بسیاری از کاربران دسترسی به برنامه‌های خود را از دست بدهند. خوشبختانه، مشکل در یک برنامه WebView سیستم اندروید بود که یک ویژگی اصلی برای بسیاری از گوگل و سایر برنامه‌ها است. با این وجود، مدت زیادی از آن نگذشته بود که گوگل یک به روزرسانی برای رفع این مشکل منتشر کرد. بنابراین، اگر برنامه‌ای همچنان در گوشی شما متوقف می‌شود، از کار می‌افتد یا سرعتش کم می‌شود، به‌روزرسانی برنامه WebView سیستم Android می‌تواند کمک کند. برای انجام این کار به فروشگاه گوگل پلی بروید.

 • برنامه گوگل پلی را روی گوشی خود اجرا کنید.
 • روی نماد پروفایل خود در بالا سمت راست ضربه بزنید.
 • روی «مدیریت برنامه‌ها و دستگاه» کلیک کنید.
 • سپس «به‌روزرسانی‌های موجود» را انتخاب کنید.
 • “Android System WebView” را در لیست پیدا کنید و روی دکمه Update ضربه بزنید تا آن را به روز کنید.
 • همچنین می‌توانید برای نصب همه به‌روزرسانی‌های برنامه، روی دکمه «به‌روزرسانی همه» ضربه بزنید.

توصیه می‌کنیم یک بار دیگر گوشی خود را راه اندازی مجدد کنید تا عملکرد کامل به روزرسانی WebView سیستم را اعمال کنید. همچنین، اگر با اکثر برنامه‌های گوگل با مشکل مواجه هستید، توصیه می‌کنیم Google Play Services و Chrome را به‌روزرسانی کنید. اگر تلفن شما بعد از آن گفت: «Unfortunately app has stopped»، راه حل بعدی را امتحان کنید.

راه حل چهارم: اطمینان حاصل کنید که برنامه آسیب دیده به روز است

علاوه بر به‌روزرسانی برنامه WebView سیستم Android، همچنین مطمئن شوید که برنامه آسیب‌دیده به‌روز است. (در واقع، شما باید همه برنامه‌های خود را به روز کنید.) اگرچه فناوری‌ها همیشه در حال پیشرفت هستند، اما نمی‌توانند ۱۰۰٪ کامل باشند. بنابراین، زمانی که برنامه‌ها از کار می‌افتند، از کار می‌افتند یا سرعتشان کاهش می‌یابد، ممکن است ناشی از اشکال یا ناسازگاری سیستم باشد. خوشبختانه، توسعه دهندگان تقریبا مواظب هستند و احتمالا یک به روزرسانی برای رفع چنین اشکالاتی ارائه کرده‌اند. لطفا همانطور که در بالا گفته شد برای به روزرسانی برنامه آسیب دیده از فروشگاه گوگل پلی دیدن کنید.

راه حل پنجم: کش و داده های برنامه را پاک کنید

کش و داده های برنامه را پاک کنید

گاهی اوقات، داده‌های ذخیره شده یک برنامه می‌تواند باعث اختلال در عملکرد آن شود، مانند زمانی که دانلود نمی‌شود، متوقف می‌شود یا به خرابی ادامه می‌دهد. اگر اینطور است، تنها چیزی که نیاز دارید این است که داده‌های کش را به صورت زیر بازنشانی کنید.

 • تنظیمات گوشی خود را فعال کنید.
 • روی Apps & Notifications ضربه بزنید.
 • روی مشاهده همه برنامه‌ها (یا هر گزینه موجود برای مشاهده لیست برنامه ها) ضربه بزنید.
 • اکنون، برنامه آسیب دیده را در لیست انتخاب کنید. به عنوان مثال، اینستاگرام، WhatsApp، یا هر چیز دیگری.
 • بعد، ذخیره سازی و حافظه پنهان را پیدا کنید.
 • در نهایت روی گزینه «Clear cache» ضربه بزنید. فعلا دکمه «پاک کردن داده ها» را شروع نکنید.

اکنون می‌توانید برنامه خراب را ببندید و مجددا راه اندازی کنید تا ببینید آیا دیگر خودش خاموش نمی‌شود. در این صورت، می‌توانید از دکمه «پاک کردن داده‌ها» برای بازنشانی برنامه استفاده کنید. با این حال، لطفا توجه داشته باشید که داده‌های برنامه را پاک می‌کند.

راه ششم: به روز رسانی برنامه ها مشکل ساز می شود

در حالی که به‌روزرسانی برنامه‌های ما ویژگی‌های جدید و عملکردهای بهبود یافته را به ارمغان می‌آورد، گاهی اوقات می‌تواند باگ‌هایی را نیز ایجاد کند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، شما فقط می‌توانید دو کار انجام دهید. منتظر بروزرسانی بعدی باشید یا به نسخه قدیمی برگردید. دیوانه‌وار به نظر می‌رسد، درست است؟ نه واقعا.

با این حال، فروشگاه گوگل پلی به شما اجازه نمی‌دهد برنامه‌های خود را به نسخه قبلی برگردانید. بنابراین، باید برنامه را از یک سایت شخص ثالث مانند APKMirror بارگذاری کنید. علاوه بر این، لطفا توجه داشته باشید که باید ابتدا برنامه را حذف نصب کنید، به این معنی که اطلاعات خود را از دست خواهید داد. اگر در این مورد خوب هستید، در اینجا نحوه حذف نسخه جدید برنامه خود برای رفع مشکل «Unfortunately app has stopped» بیان شده است.

 • ابتدا برنامه آسیب دیده را روی گوشی خود حذف نصب کنید.
 • از com دیدن کنید و برنامه مورد نظر خود را برای دانلود جستجو کنید.
 • نسخه قدیمی برنامه را پیدا کنید و فایل APK آن را دانلود کنید.
 • فایل را به صورت دستی نصب کنید. (شاید لازم باشد اجازه نصب از منبع ناشناس را بدهید)

با این حال، نصب برنامه‌ها از خارج از فروشگاه گوگل پلی توصیه نمی‌شود زیرا برخی از سایت‌های آنلاین برنامه‌ها را تغییر می‌دهند. اما اگر مجبور باشید، APK Mirror یک سایت قابل اعتماد است. همانطور که خرید عمده لوازم جانبی موبایل نیز باید از سایت معتبر صورت پذیرد.

راه حل هفتم: نرم افزار گوشی خود را به روز کنید

نرم افزار گوشی خود را به روز کنید

اگر بعد از امتحان کردن همه راه‌حل‌های بالا، گوشی شما همچنان می‌گوید «Unfortunately app has stopped»، ممکن است بخواهید به‌روزرسانی‌های سیستم را بررسی کنید. مانند به‌روزرسانی برنامه‌هایتان، به‌روزرسانی‌های سیستم باعث ثبات سیستم، ویژگی‌های اضافی، رفع اشکال و غیره می‌شوند.

بنابراین، اگر یک نسخه قدیمی از نرم‌افزار گوشی خود را اجرا می‌کنید، احتمالا ویژگی‌ها و پایداری‌های کلیدی را از دست داده‌اید. به خصوص اگر مشکل در سطح سیستم باشد، مانند زمانی که رابط کاربری سیستم در اندروید متوقف شده است، توصیه می‌کنیم آخرین به روزرسانی را روی گوشی خود نصب کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

 • گوشی خود را روشن کنید.
 • روی System ضربه بزنید و سپس System Update را انتخاب کنید.
 • به روزرسانی‌های آنلاین را بررسی کنید و در صورت وجود، بلافاصله آن را دانلود و نصب کنید.

راه حل هشتم: گوشی خود را نزد کارشناس و متخصص ببرید

در نهایت، اگر همچنان با مشکل «متاسفانه، برنامه متوقف شده است» در گوشی اندرویدی خود مواجه هستید، باید بازنشانی به تنظیمات کارخانه را امتحان کنید. اما این همیشه راه حل خوبی نیست، به خصوص اگر مشکل فقط در یک برنامه باقی بماند. بازنشانی گوشی شما به فداکاری‌های زیادی نیاز دارد، مانند پشتیبان‌گیری و بازیابی اطلاعات، راه‌اندازی مجدد برنامه‌ها، ورود به هر حساب و تعداد زیادی از موارد دیگر که می‌تواند مشکلات بیشتری به همراه داشته باشد.

با این حال، گزینه بهتری وجود دارد. اگر هیچ یک از راه حل‌های بالا نتوانست برنامه‌های شما را از خراب شدن، توقف یا کند شدن مکرر متوقف کند، شما را به مرکز خدمات معرفی می‌کنیم تا از یک متخصص کمک بگیرید. در ابتدا مشکل ساده به نظر می‌رسد. اما اکنون، تقریباً برعکس است. با این حال نگران نباشید، زیرا یک حرفه‌ای می‌داند که در این مرحله چه کاری انجام دهد. آن‌ها ممکن است نیاز داشته باشند نرم‌افزار گوشی شما را دوباره بارگیری کنند یا هر کار فنی دیگری انجام دهند.

تحریریه آرنیک موبایل
اینستاگرام
token خالی است
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *